Na opakowaniu plastrów Yaoshen Forte widać ogromny wodospad, który licznymi strumieniami spada do doliny. Obraz ten bardzo dobrze ilustruje specyfikę działania plastra ziołowego.
Składniki aktywne plastra Yaoshen Forte dobroczynnie wpływają na stan nerek i układu moczowego. Dzięki aktywnemu składowi mężczyźni dodatkowo przekonają się o swojej sile.
Formuła plastra Yaoshen Forte jest bogatsza i bardziej nasycona - 19 składników aktywnych, wśród których znajdują się wyciągi i olejki, będzie działać kierunkowo. Jedną z głównych zalet terapii transdermalnej jest to, że substancje są dostarczane tam, gdzie trzeba z pominięciem przewodu pokarmowego.
Sposób użycia:
Przed zastosowaniem plastrów należy dokładnie umyć i odtłuścić fragment skóry, na który będzie naklejony plaster. Plaster należy nakleić na punkty, znajdujące się bezpośrednio przy nerkach. W akupunkturze punkt ten nazywa się shen shu. Można go łatwo odnaleźć: znajduje się w okolicy lędźwi, 3-5 cm po prawej i lewej stronie od kręgosłupa. Najlepiej jest naklejać plaster Yaoshen Forta przed snem. Należy go zdjąć po upływie 8 godzin. Czas trwania terapii: 10 dni. Dla mężczyzn dodatkowo zaleca się naklejanie jeszcze jednego plastra na dolny Dantian, który znajduje się cztery palce poniżej pępka. Zgodnie z wschodnią praktyką jest to główne źródło energii w ciele człowieka.
Sładniki aktywne
Kalafonia
Kalafonia to jasnożółta, krucha substancja stała, zawierająca żywice. Jest często używana w medycynie ludowej. Ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwalergiczne. Jest konserwantem i pozwala przedłużyć okres przydatności kosmetyków.
Cibotium barometz
Cibotium barometz to piękna paproć, której łodyga pokryta jest drobnymi włoskami. To dlatego jest często nazywana „roślinnym barankiem“. We współczesnej medycynie wysuszone korzenie tej paproci są używane w leczeniu chorób nerek. Cibotium barometz normalizuje przepływ krwi w nerkach, jest skuteczna przy chorobach zapalnych nerek i dróg moczowych.
Kulczyba
Kulczyba napojowa (Strychnos potatorum) to powszechnie stosowania w Indiach roślina, której nasion używa się tam do oczyszczania wody. Olej z nasion kulczyby napojowej ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe.
Borneol
Tradycyjnie był stosowany w medycynie chińskiej jako popularny składnik mikstur leczniczych. Ma nasycony aromat i długotrwałe działanie odświeżające, pomaga w walce z nadmierną potliwością. Borneol wyróżnia się także silnym działaniem przeciwbakteryjnym.
Tatarak zwyczajny
Tatarak jest znany z tego, że podobno potrafi odganiać złe siły. Jego kłącza odnaleziono nawet w grobie Tutanchamona! Korzenie rośliny mają działanie spazmolityczne, przeciwbakteryjne i dezynfekujące. Tatarak ma specyficzny przyjemny zapach.
Pluskwica
Pluskwica dahurska to wieloletnia roślina trawiasta. Jej korzenie działają uspokajająco na układ nerwowy, rozluźniają mięśnie jelit.
Salicylan metylu
Salicylan metylu przy miejscowym zastosowaniu ma działanie uśmierzające ból i miejscowe działanie pobudzające. Powoduje rozluźnienie mięśni i zwiększa przepływ krwi, pozwala wydłużyć czas ćwiczeń fizycznych i poprawia wytrzymałość podczas treningów.
Bazylia
Olejek z bazylii pomaga poprawić nastrój i zlikwidować stres. Liście tej rośliny jaką jest bazylia zawierają witaminę P, prowitaminę A i rutozyd. Olejek ma miejscowe działanie przeciwbólowe, rozluźnia mięśnie gładkie żołądka i macicy.
Wazelina
Wazelina to nic innego jak mieszanina różnych olejów mineralnych i parafiny w stanie stałym.
"Smocza Krew"
Jest to wyciąg pozyskiwany z kory drzewa, rosnącego w Ameryce Południowej. Substancja o tej dziwnej nazwie jest znana przez swoje zadziwiające zdolności do gojenia ran. Uzdrawiająca moc tej rośliny znana jest już od kilkuset lat. Smocza krew zawiera dużą ilość antyoksydantów i skutecznie zwiększa odporność.
Arizema
Jest to wieloletnia roślina o znanym działaniu leczniczym. Ma działanie przeciwpadaczkowe i przeciwbólowe oraz wykrztuśne, przeciwskurczowe i dezynfekujące.
Olibanum
Olibanum jest substancją nazywaną również kadzidłem – jest to żywica lub zaschnięty sok drzew i krzewów z gatunku Boswellia. Ma niezwykły zapadający w pamięć aromat – goryczkowy, cierpki, dymny i żywiczny. W aromatoterapii używa się jej, aby zlikwidować stres i bezsenność. Jest miorelaksantem, stosuje się ją również jako składnik rozgrzewający, moczopędny i antyseptyczny.
Commiphora myrrha
Olejek z commiphory myrrhy ma działanie tonizujące, przeciwzapalne i regeneracyjne, przeciwdziała mikrobom.
Kamfora
Olejek kamforowy pobudza procesy przemiany materii w tkankach, poprawiając wchłanianie się aktywnych składników kosmetyków.